TWD V: Čím se stáváme (2016-2)

Díl V: Čím se stáváme

POZADÍ PŘÍBĚHU

Místo: Stanice Národní gardy „Beta“, poblíž Woodbury, Georgia USA

13906837_10204663973757670_6126254227889349072_n

Není jednoduché určit, kolik frakcí a jednotlivců už vyrabovanou vojenskou základnu drželo a kolik zde zemřelo lidí. Jisté je, že místo skrývá mnoho tajemství.

Předlohou se stala stanice NG z komixu- Tyreesova skupina zde nalezla zbytky zásob, které nestihli vyrabovat militanti z Woodbury.

Před a během Outbreaku zde probíhal výzkum ohledně neurální imobilizace nakažených, takz. „TS-17A2“.
(Odbočka: V 1 larpu probíhal výzkum TS-17, který vyprávěl o experimentech na odchyceném Chodci. Vědci ze základny Fort Benning přišli na způsob, jak ovládnout myšlení Chodců a vyléčit kousnuté, ale v tu dobu bohužel základna padla. Vojenský vedoucím byl plukovník Cash a vrchním vědcem Capt. Irwin Savalas. Cash si po pokousání píchl jediné sérum, ale to z něj učinilo monstrum, co dovedlo ovládat Chodce na dálku. Plukovníka se nepodařilo nikdy zničit.)

Výzkum vedl doc. Roger Bennett a jeho kolega, doktor Heisenberg. Měli zde několik pokusných subjektů, které byli postupně zlikvidovány. Zůstal jen jediný- dívka jménem Carrie, kterou Bennett odvedl ze záchranného centra v Atlantě, než se tam vše zhroutilo. Subjekt dovedl pomáhat ničit Chodce, ale nakonec utekl a to naštvalo vojenské velení projektu. Vojákům velel major Jared Gavin, bezskrupulozní psychopat, který v honbě za vyléčením nákazy dokonce zavraždil svého nadřízeného, plukovníka Simmonse. Od té doby Carrie on a jeho vojáci hledali, ale jejich hledání jim po nějaké době při nastupujícím létě usnadnil smíšený tým mužů z Woodbury a žen z kasáren na okraji základny, kteří se spojili, aby pomohli právě oné Carrie, najít někoho, kdo jí vyjme zařízení TS-17A2 z těla. Nebyli úspěšní a základnu pohltili masy chodců. Přežili pouze dvě dívky, kterým se podařilo uprchnout (příběh pokračoval ve třetím díle, kde přežila pouze jediná dívka, Abby, navíc dcera mrtvého Gavina. Porodila dítě, ale zastřelil jí jeden psychopatický ex-policajt jménem John a nechal v místě její smrti její dítě).

Ve 4 díle letos v květnu se hra opět vrátila na místo Stanice Národní gardy Beta. O místo začali bojovat celkem v zásadě 3 frakce: Vlci, šílení zabíjací, co si ze zabitých přeživších dělali svou armádu nemrtvých, Kolonisté, kteří obsadili prostor kolem bývalého vojenského bunkru a v neposlední řadě různé týmy Přeživších, co sem porůznu zabloudili. Když se do všeho přidali i Chodci, nastal oné soboty těžký kotel, plný smrti a zmařených nadějí.

V pátém díle vás čeká pokračování této zápletky. Po těžkých bojích se podařilo přežít několika lidem, kteří, ač byli z různých týmů, naučili se spolupracovat a povznést se nad své problémy. Zpočátku se pokusili obnovit kolonii, ale když našli jakési ukryté zásoby drog, zbláznili se a dominanci projevili zbylí členové Vlků.. Vlčí smečka se znovu obnovila a začala si dělat nárok i na zbytek areálu základny.

V nadcházejícím střetu bude rozhodovat, ke komu se budete chtít přidat.

VOLITELNÁ FRAKCE: KONVOJ

13925257_10204726311556076_3489239934686343553_n

HISTORIE
Na začátku vypuknutí nákazy šlo o dobře vycvičenou jednotku Národní gardy, střežící skladiště munice v malé základně s kódovým označením „A2-Charlie“, poblíž Maconu v Georgii. Když se „všechno začalo srát“ (slovy seržanta Williamsona), hned první týden padl jejich velící poručík- jednotka stáhla co nejvíce civilistů, co mohla do perimetru základny, včetně svých rodin, ale to bylo všechno, co mohli udělat.. Veškerá komunikace selhala a zásobování jakbysmet. Lidé uvnitř však přežili.
Základna neměla tak pevné zdi, jako jiné stanoviště NG- pouze drátený plot. Likvidovali náplavy oživlých mrtvol zprvu střelbou, po poučení (když střelba přitahovala čím dál více nemrtvých) je začali ničit bajonety nasazenými na puškách. Jedna z vln však plot téměř zničila, než se jí podařilo zlikvidovat.

Velitelům bylo jasné, že bude potřeba najít nejenom zdroj nových zásob-ale i novou základnu.

Poté, co na stanovišti po roce a půl téměř došli potraviny, začalo nové velitelské trio vysílat malé „supply“ týmy pro zásoby do okolního světa. To trvalo několik měsíců, než jeden z týmů, pod velením desátníka Bradleyho, něco objevil.

Byla to stará věznice.

„Západní Georgieské nápravné zařízení“ celé okupoval silný počet nakažených. Velitelské trio jednohlasně rozhodlo o okamžitém vyčištění. Odstřelovači postříleli mrtváky v předním perimetru, kde byli jenom věže (zčásti zničené jakýmsi bojem) a volná zarostlý země. Zatarasili náklaďákem druhou bránu a do několika dnů přesunuli svůj veškerý drátěný plot a opravili ten, který byl stržený. Čištění vnitřku věznice byl obtížný- „Konvoj“ (jak si lidé ze skupiny začali říkat po přesunu) zde ztratil 2 muže a jednomu museli amputovat levou ruku. Ale zvítězili- dobyli celý prostor, zabezpečili ho a začali sázet plodiny, jejichž semena získali z nedalekého Wal-Martu…

Všechno bylo v pořádku.

Po nějaké době jim přestalo vrtat hlavou, co se zde asi odehrálo. Musela zde být hrozná bitva, podle odhadů se nějaká skupina pokusila násilím převzít zdejším osadníkům jejich útočiště, měli dokonce i tank, nyní zničený, trúnící si před budovou. A stejně neuspěli!

Stalo se to celkem nedávno- štábní seržant Colson, seržant Williamson a desátník Bradley svolali veškeré členy Konvoje a vysvětlili jim plán. Podle armádních plánů má být nedaleko opuštěná velká základna Národní gardy, zvaná „Beta“. Konvoj potřebuje zásoby.

A něco navíc.

HLAVNÍ ÚKOLY
-Získat dostatečné zásoby munice
-Získat jakékoliv dokumenty
-Najít případné další Přeživší

POČET
Cca 20 mužů a žen, na celkem 3 týmy.

VELÍCÍ
Vajda Daniel/Jaroslav Klíma/Blonďák Elfík

Počáteční velitel, 1Lt Jonathan Moore byl zabit v akci (obrana města Macon, Georgia) během počátečních dnů nákazy. Nějakou dobu se gardisté rozhodovali, že se prostě domluví navzájem, ale po určitém čase se z jednotky vyloupli 3 silné osobnosti:

Ssgt. Alan Colson (Dan): Rozvážný nejvyšší velící Konvoje. Jeho úsudek dostal jeho podřízené prozatím ze všech potíží, které se objevili. Všichni doufají, že tomu tak bude i nadále. Je však čím dál více patrné, že jejich vúdce něco skrývá..

Sgt. Jim Williamson (Jarda): Tvrdý a rázný seržant, který si vždy dovede sjednat respekt, má v jednotce několik oblíbených mužů a žen a moc se netají tím, že by za ně dal život. Problém však je, že jen za ně..

Cpl. Tucker „Guitarman“ Bradley (Blonďák): Blonďatý desátník, který má jako zálibu hraní na kytaru (a v jednotce rád ostatním hraje, aby se uklidnili po hrůzách všedního dne), kromě jiného je i dobrý odstřelovač. Jeho úspěšné headshoty už sundali nejednoho mrtváka..

KOSTÝMOVÁ POVINNOST
Není nutné, aby měl každý z hráčů za Konvoj předpisovou uniformu Us Army! Uznejte, že takovou dobu po Vypuknutí už těžko najdete ukázkově vystrojeného vojáka (viz. Alisha či Mitch z guvernérovi milice ze 4 řady).. Ani přílišná čistota a vymazlenost kostýmu by nebyla dobrá.

V Konvoji se ve hře vyskytují i civilisté- mohou mít armádní oblečení, ale nemusí.

Co ANO: například ACU kalhoty, pouštní boty a černé triko či ACU/Woodland blůza a k tomu staré džíny s pracovními botami..
(v armyshopech velice levně seženete ACU či Woodland blůzy (kolem 400 kč), rúzné sumky a vesty, batohy, boty pouštní jsem teď sehnal za rovných 890 korun.. stačí hledat: berte pokud možno originály, anebo si zkuste někde půjčit- něco na pújčení bude, ale málo, nicméně se budem snažit)

Co NE: Jakékoliv jiné, než US modernější maskáče (Česká armáda NE!!), ideálně se podívejte na fotku, či na seriál. Ležérní styl vítězí.

CO ORGANIZACE SHÁNÍ OD HRÁČŮ PRO FRAKCI!
-Muniční bedýnky, již zmíněné US moderní maskáče (ACU, woodland, Multicam, Marpat..), zbraně (manuální: např. Beretty, Glocky, brokovnice remington, odstřelovací pušky, manuální M4ky či Kalašnikovy..), vítané je i vlastní vozidlo (stačí civilní).

VOLITELNÁ FRAKCE: VLCI

14021703_10204749705460909_3438329349908501228_n
HISTORIE

„Maso je maso“.

Uběhla dlouhá doba od začátku vypuknutí nákazy. Většina lidí se snažila být „dobrá“.. Zakládali skupiny, obvykle se silnou vúdčí osobností ve svém středu, snažili se zachovat si cosi jako lidskost. Někteří podlehli, když v zájmu přežití učinili hrozné věci (viz. Terminus). Další nevydrželi být součástí toho všeho, co sebou přežívání v tomto světě nese a opustili ho.

A pak zde byli ti, kteří nebyli dobří ani soudní nikdy.

Vlčí smečka se poprvé zformovala někdy po necelých dvou letech od vypuknutí. Nikdo už nejspíš nezjistí, kdo jí kde založil, či co ho k tomu vedlo. Tuhle občas přepadli kemp, či procházející skupinu kolem jejich teritoria.

Když se jim podařilo zničit první velkou kolonii ve Virginii, uspořádali v dobytém místě jménem Shirewilt noční rituál. Uvědomili si vyšší dúležitost svých cílů- povýšili zabíjení a olupování přeživších na jejich „osvobozování“ od trápení. Vsugerovali si, že všichni doposud dýchající lidé „sem nepatří“ a jsou jen zbytečným odkladem konce civilizace, jaká už dávno skončila.

Vlčí smečka se poté rozlétla do všech směrů- někteří zústali v oblasti (viz Vlci, kteří napadli Alexandrijskou safe-zónu a byli zlikvidováni), ale nemálo z nich se vydalo na opačnou stranu: do Georgie…

Zde odnož Vlčí smečky (pod vedením psychopata říkajícím si „Alfa“) infiltruje jistou zdevastovanou vojenskou základnu a zakládá si v jednom skladišti svůj hrůzotábor. Od té doby podniká ze své nové základny časté výpady proti okolním táborům Přeživších. Když zjistí, že jen kousek vedle nich si místo našla početná Kolonie, nastává čím dál vyhrocenější konflikt, který ničí jak Kolonii, tak samotné Vlky.

Zdálo se, že je smečka vyhubena, ale stejně jako několik Kolonistů, tak i pár zástupců této frakce dokázalo přežít a spojit se s vystrašenými přeživšími. Bohužel se po určité době v nové skupině opět ujala dominance Vlků- když jednoho dne našli ukryté zásoby psychotické drogy BlueSky.

Používají, narozdíl od členů Konvoje, spíše chladné zbraně- např. sekyry, mačety, nože či ojediněle molotovy (když najdou benzín). O střelné zbraně se spíše neumějí starat, ale dají se u nich najít. Spíše očekávejte luky či kuše.

HLAVNÍ ÚKOLY
-Zabít všechny přeživší z Konvoje a vytvořit si z nich Chodcovskou armádu/uloupit jim jejich vybavení
-Získát koordináty k lokaci osídlení členů Konvoje, aby je příběhově mohli napadnout
-Obětování lidí (upálení, umlácení tyčí, atd..:)

POČET
Cca 20 mužů a žen, na celkem 3 týmy.

VELÍCÍ
Johnny McCalystr (Jan „Firejs“ Sedlačík): Před vypuknutím táborový vedoucí a zároveň zdravotník. Většinu roku létal po venku s děckama a léčil jim zlomené nohy. Občas taky přednášel na školách o první pomoci. Zombie apocalypsa začala právě na jednom z těch táborů – hromada dětí a pár vedoucích bylo odříznuto od světa a poté začalo postupné beznadějné umíráni… To by ale nebylo, aby jednomu trochu nehráblo. Skupina se postupně tenčila, lidé se měnili na kousače, ale i jiné zrůdy – v nastálem konci světa nebylo nikoho kdo by nevyužil své moci, aby si splnil ty nejtemnější touhy. Johnny se chvíli snažil držet skupinu v mezích civilizace, ale nakonec také podlehl:) Skupina přežívala odloučena v lesích dlouhou dobu, ale zima je nakonec zničila a tak se John vydal na osamocenou cestu, vyhábající se přeživším až nakonec narazil na lidi, kteří se jej snažili zabít… Inu, přidal se k nim.
Slovem organizátora: Johnny je týpek, který byl zástupcem Alfy a více, než dobře velel Vlčí smečce. Přes všechna zranění stále dýchá a ví, že musí pokračovat v úsilí Alfy stůj co stůj! Dokud taky neumře.

Roderick Jaxson (Ondřej „Play3r“ Sedlačík): Jako malý byl svědkem dopravní nehody, při které jedno z havarovaných aut vzplálo. Hořící řidič se ještě dokázal vyprostit z vozidla a dokráčet k Roderickovi, kde mu padl k nohám. Mladý Rod už nikdy nebyl jako dřív. Získal neuvěřitelnou zálibu v domácích zvířatech a ohni. Poté, co zapálil postel, ve které spali jeho rodiče ho v jeho deseti letech ho umístily do psychiatrické léčebny, kde po několika letech pokusů o jeho výlečení doktoři vzdali veškerou snahu a jako nebezpečného pro veřejnost mu ustanovily doživotní ústavní léčbu v institutu pro nenapravitelné případy. Jednoho krásného dne se ozval léčebnou požární poplach a dveře jeho cely se otevřeli. V nastálém chaosu se Roderickovi podařilo dostat ven z léčebny, kde se zhluboka nadechl a nasál vůni svobody. Po dlouhou dobu dušený oheň v jeho nitru se rozhořel…
Po nějaké době kdy bloudil novým světem a zapalování všeho, co se dalo zapálit narazil na skupinu lidí, kteří si říkaly vlci. Jejich filozofie ho zcela uchvátila a od té doby začal zapalovat pro vyšší cíle!
Slovem organizátora: Rod je milý hoch, který ve Vlčí smečce představuje vykonavatele rituálů. Jeho tiché šeptání „zapálit, zapálit“, zatímco polévá nebohou oběť benzínem je mezi Vlky notoricky známé. Nikdy neodkládá svůj kanystr a málokdo ví, co se mu právě honí hlavou. Nicméně Johnny na něj nedá dopustit a dúvěřuje jeho přirozenému úsudku- Rody je druhým šéfem smečky.

Doug Bronson (Jára Šimůnek): Držitel první ceny v pojídání Georgieských povidlových koláčů z roku 1988 je zároveń nejnovějším kápem ve smečce. Před několika lety sekal mohutnou borovici na lesních svazích severně od Savannah, ale když si šel pro svačinu do svojí chaty, překvapil ho na tucet nakrknutých vesničanů z jeho rodného městečka- ukázalo se však být problémem, že jim šla krvavá pěna od pusy a chrčivé vztahování rukou po jeho osobě mu taky nepřišlo úplně sluníčkové.. když je všechny rozsekal na kusy svou dakotskou dřeborubeckou sekyrou a po spořádání sváči si uvědomil, že se něco nehorázně podělalo. O několik let bloudění po krajině později si věčně nasraný dřevorubec uvědomil, že toho marasmu a všudypřítomného bordelu už tak trošku stačilo, takže si řekl, že by to mohl jaksi už ukončit. Zrovna si strkal orezlou hlaveň své brokovnice do úst, když tu ho ve vyrabovaném Wal-Martu obklíčil na tucet jinochů v odrbaných kostkovaných košilích. Okamžitě se mu vybavila paralela se začátkem Outbreaku a tak se jenom zasmál a se slovy „tak poďte, vy chcípáci“ se chtěl nechat sežrat. K jeho překvapení byla grupa nasraných typošů ti Živí a nabídli mu (pod pohrůžkou ubodání samozřejmně) členství v jejich sympatické Vlčí společnosti. Doug neváhal ani vteřinku a od té doby si se svou broknou a zlosekyrou vydobil mezi svými novými nejlepšímy kamarády silnou pozici- i samotný Johnny McCalystr se obává, aby mu nevyfoukl neoficiální post „Alfy“!
Slovem organizátora: Jára Šimůnek je org na svém místě a na čtyřce mi pomáhal významným způsobem. Svěření mu spoluvelení nad frakcí je tudíž logickým krokem. Jára je zkušený a silný bojovník a v larpaření se vyzná. Do larpu dává i kousek sebe (viz. jeho postava Johna Ragrama a skvělý deník, který sám sepsal- plánujeme zveřejnit).

KOSTÝMOVÁ POVINNOST
Co ANO: kostkované košile, džíny, jednobarevné kapsáče, pracovní boty či kanady, baseballové kšiltovky, šátky na puse, znak W na čele.. Celkově by věci měli být obnošené, tmavé, odrané a silně ušpiněné.

Co NE: vyhněte se maskovacím vzorům (především ČESKÝM!), celkově stačí, když se pro představu podíváte na přiložený obrázek či 2 díl 6 řady Walking dead „JSS“, co Vlci nosili při napadnutí Alexandrie.

U Vlků se ve hře vyskytují i zajatci- ať už jde o otroky či nebožáky určené na obětovací rituál, jejich kostým se moc neliší od těch, které nosí jejich páni.

CO ORGANIZACE SHÁNÍ K ZAPŮJČENÍ OD HRÁČŮ!
– minimálně 1 vlastní vozidlo, řetězy, provazy, šátky na pusu, atd- ale jinak celkově nic moc, jde o frakci, kterou múže ztvárnit kdokoliv, kdo se prohrabe starým šatníkem.
(Na závěr výborný report zástupce Vlků Firejse: http://fajrs.blogspot.cz/2016/08/the-walking-dead-larp-iv-jss.html)

——-
Již nyní přemýšlejte, k jaké frakci by jste rádi patřili.
Vojenský konvoj anebo Vlčí smečka? Vše má své pro a proti, každá strana své výhody a nevýhody. A hlavně ještě jedna důležitá věc..
Žádná z nich není úplně dobrá ani špatná. Jako každá postava ze seriálu.

Základní informace o letošním ročníku a registrace zde!

11183431_481105778706271_3723220391538724470_n