Mimoň
31. 5 - 2. 6. 2019

TWD VI: Komunita (2017)

Zatím historický největší Walking Dead Larp s více než čtyřiceti účastníky se hrál přes dvě noci. Hráči začívaly peklo téměř čtyřicet hodin. Byl hlad, zima a všudypřítomná smrt.  

Fotogalerie: http://zombiekomunita.rajce.idnes.cz/The_Walking_Dead_Larp_2017_Komunita/

 

Původní informace

PŘÍBĚH

13906837_10204663973757670_6126254227889349072_n

Předmluva: Lokace je letos urbanistická a volnou inspirací je pro ni město, kde v seriálu sídlila frakce Království. Konkrétně v dějové linii jsme na počátcích formování této frakce, a proto je její další osud pouze na vás a vašich činech. Příběh je pokračováním dějové linie všech předchozích dílů a to včetně hráčů (a jejich postav) co dokázali minulý díl přežít. Letos se můžete těšit na podstatně propracovanější příběh i herní systémy, celá hra je koncipována k maximální přirozenosti jednání a realistickým úkonům, během vykonávání herních činností (slovo organizátora: Díky těmto a dalším skutečnostem – které bychom rádi nechali jako překvapení – si všichni přijdou na své, bez ohledu na předešlé zkušenosti).

Nastínění příběhu: Městečko Vidalia V Georgii se nedávno stalo domovem komunity, která začala okamžitě čistit jeho ulice od mrtváků a všeho dalšího, co nemohli považovat, za přínosné. Během nezvykle krátké doby, se této početné komunitě podařilo zabezpečit část města a obehnat ji hradbami, pro ochranu před vším, co by mohlo ohrozit bezpečí lidí, žijících za touto zdí/hradbou.
Se silným autoritářským vedením začala komunita pěstovat plodiny na jednom z náměstí a cítili se natolik bezpečně, že začali zřizovat tzv. „safe houses“ pro skupiny, které zůstávali přes noc venku, mimo zdi jejich království.

V poslední době se do „vyčištěného“ města začali stahovat jiní přeživší, někteří pro klid a bezpečí, které nabízelo, jiní za kořistí. Království tu nedávno vedlo boje s fanatiky, kteří měli na čele vyryté „W“ (frakce Vlci z minulých dílů). V boji ztratili mnoho lidí, vlky nakonec vyhnali, ale na další boje jim už nezbyly síly ani zásoby a museli se proto smířit s přítomností malých skupinek přeživších, které vesměs s královstvím obchodují, nebo se sobě navzájem vyhýbají.

Jedno je jisté, Království působí jako jednotná a silná komunita a velice se snaží toto přesvědčení udržovat svým jednáním, má ale dost sil k přežití blížící se zimy?

Eleonor a Seth putovali spolu s obchodníkem Williamem, na základnu Convoye, kde jak doufali, najdou úkryt a předají tam informace o léku, které získali v tom hrozném bunkru plném mrtváků a jedovatého plynu. Jeli policejním autem, které se jako policejní dalo identifikovat pouze zevnitř, zvenčí bylo pokryté zbytky všech těch mrtváků, přes které museli projet, aby se zachránili…
V noci, po tom zběsilém útěku ze spárů smrti, se William vytratil…vytratil se ale i se zásobami benzínu a municí, Ell a Sethovi nechal na kapotě auta po jedné konzervě a vzkaz na kterém stálo „díky za všechno, máte to u mě“. Další nemilé překvapení čekalo na základně Convoye, kde bylo pusto, sem tam nějaký mrtvák, ale jinak nic. Seth nakonec narazil na vracející se skupinku Convoye, která byla stejně překvapená absencí celé komunity jako Seth a Ell…po dlouhém přemlouvání souhlasil zbytek Convoye, že se spojí a společně vyrazí na základnu, kde se má nacházet výzkumný program na výrobu léku. Pobrali všechno, co na místě základny zbylo, a vydali se na cestu.

FRAKCE

13925257_10204726311556076_3489239934686343553_n

Království: Jediná velká komunita v okolí, vládne tu autoritářský režim, který je vázán zákony, které jsou vyvěšeny na cedulích uvnitř komunity. Tato frakce má ze všech nejlepší zázemí a správní systém, díky kterému se tu lidi cítí chráněni, uvnitř komunity se netoleruje žádný projev násilí ani jeho náznaku. Bohatství a zázemí frakce je ovšem středem závisti okolí a proto je tato komunita neustále v ohrožení.

Claimeři: Skupinka vyvrhelů, která je pověstná svou hláškou „claim“ (zabráno), což je taky jejich jediný zákon, který vesměs říká „kdo dřív přijde…“. Jedná se o přeživší, kteří nemají žádné skrupule, někdy obchodují, jindy si prostě vezmou, co chtějí. Nejsou to výhradně bezcitní vrazi, ale se zabitím za účelem nemají problém, spíš než o osobní pocity jim jde o materiální potřeby, nicméně pokud se někomu podaří je rozzuřit, nežije většinou tak dlouho, aby o tom mohl někde vyprávět.

Bartovi vlci: jsou vlastně pozůstatek z původní frakce Vlci, jejíž zbytky zadusil právě Bart jako vyvrhel, který se vrátil a všechny své odpůrce popravil ohavným způsobem, jeho skupina jsou vlci, kteří nechtěli skončit stejně. Ačkoliv se Bart nechová jako fanatik toužící všechny zabít, nedá se o něm říct, že není krutý, touží se se svojí skupinou někde ukrýt, najít místo, kde by mohli žít a zároveň na cestách pátrá po svojí rodině, kterou je až chorobně posedlý. Díky jejich vyrytým „W“ na čele a zkušeností s jejich bývalými druhy je ale všichni nenávidí a bojí se jich, pokud mají dost sil a odvahu, pokusí se je i zabít, Bart se o své lidi stará ale zároveň netoleruje jakoukoliv neposlušnost, není tu žádné napomenutí, nebo námitky, jen život, nebo smrt.

Přeživší s posláním: Skupina těch, co přežili minulý díl a pozůstatek frakce Convoy, který jim přislíbil pomoc. Mají poslání, kterému věří a jsou stále poznamenáni hrůzami předešlých událostí. Nedá se mluvit o nějak agresivně, nebo naopak pozitivně naladěné skupině, oni jsou ti, co přežili nevídané hrůzy a dokázali se zachránit. Pro své přežití a splnění poslání udělají cokoliv, vědí ale, že aby dokázali přežít, potřebují pomoc, v tom by jim mělo pomoct jejich poslání, zároveň ale nejsou všichni ti, kteří chtějí, aby tento svět skončil a věci se vrátili do normálu.

Utíkající ženy: Jediné co přežily podmanění ještě horší frakcí, než kterou byli vlci, rozhodly se opustit svůj domov a hledat bezpečnější místo k životu. Nemají co ztratit a potřebují pomoc.

Bestiář: Nešťastníci, kteří nepřežili v krutém světě a stali se tak mrtváky, někteří z nich jsou i výsledky četných věděckých výzkumů a tak se nesmíte divit, když narazíte na víc než jeden druh zombie, někteří mohou být rychlí, jiní letargičtí a pomalí, vždy jsou ale nebezpeční (slovo organizátora: bestiář je jediná frakce, která nemá od organizátorů zajištěné jídlo ani vodu, jako kompenzaci této skutečnosti, mají snížený registrační poplatek právě o tyto náklady).

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich